A papírpálcikákból az alábbiak szerint kezdheted is a fonást, ebben az esetben a kosárkádnak az alja is fonott lesz. Készítheted a kosár alját két, mintás csomagolópapírral bevont (vagy egyéb módon díszített - pl. szalvétatechnika) kartonpapírból is, ebben az esetben az egyik kartonlapra felragasztod az oldalak tartószálait és egyik sarokba átlósan a fonószálat. A másik kartonlapot ráragasztva befeded. Ezt követően az oldalak tartószálait függőlegesen felhajlítod és kezdődhet a fonás. (Célszerű hasonló méretű dobozt, vagy a fonni kívánt formát belehelyezve körülfonni, így arányosan szép lesz a végeredmény. ) A fonószál hosszabbítása úgy történik, hogy a toldandó részt bekened ragasztóval és a toldó pálcika szélesebbre hagyott végébe dugod. Kezdőknek ajánlott, hogy rácsosra vágott kartondoboz alappal kezdjék el a papírfonást gyakorolni, így biztosított lesz első nekifutásra is a sikerélmény. Megfonhatod a kosarak oldalát külön-külön is, majd felhajtva a sarkoknál egy papírpálcával 'összevarrod' őket.

Papírfonás csillag lépésről lépésre

Fonás nélkül, csak ragasztásos feltekeréssel is készülhet kosárka. Ugyancsak fonás nélkül, a papírpálcikák egymáshoz ragasztásával készült az alábbi bortartó. Az alábbi kosárkát pedig nem sodort pálcákból, hanem hajtogatott papírcsíkokból fonták. A további képsorokon különféle formátumú kosarak elkészítésének részletező bemutatását láthatod. Íme egy kis videón bemutatott segítség: Amennyiben az itt bemutatottakon túlmenően is érdekelnek egyéb, nagyon részletesen bemutatott formák, az alábbi linkekre kattintva eléred őket: Végül íme néhány fonásminta:

gyöngyfűzés kezdőknek lépésről lépésre

Kerti grill építése lépésről

  1. Kosárfonás, fonott kosár
  2. Windows 10 aktiválása ingyen 2019
  3. Patchwork takaró készítése lépésről lépésre
  4. A papírfonás | Kreatív otthon - Neked
  5. 30 Best Papírfonás images | Kosárfonás, Papírkosár, Papír
  6. Papírfonás lépésről lépésre magyarul
  7. Mosógép összeépítő keret
  8. Magyar labdarúgó válogatott tagjai

Patchwork takaró készítése lépésről

:-) ha közben elfogy a papírcső hosszúsáyiket a másikba csúsztatjuk... ( én a vékonyabb végét bekenem ragasztóval.. és úgy csúsztatom a csőrösebb végébe) haladunk körbe... ujjainkkal jól lenyomkodhatjuk a sorokat... mikor elértük a kívánt magassámétlem át vesszük a bent lévő formát.... utána megigazgatjuk... leragasztjuk a papír végeit.. és csipesszel rögzítjük... összetapadást segítve ezzel... ezután kezdőknek az a legegyszerű a tartó csöveket befelé hajtva leragasszák belü én a KÖVETKEZŐ blogban bemutatok egy másik befejezést!!! ezután lehet festeni, lakkozni. Ha itt-ott -amott problémák adódtak fonás közben.. a ragasztó mindig jó segítség:-) Kellemes kikapcsolódást, jó fonáórakozást, próbálgatást kívánok minden kezdőnek!!! :-) Szép napot!!! :-)

Én minden másodikat belül rögzítettem. A Diszperzit színezőjével festettem le. Lelakkozva válik igazán csillogóvá, masszívvá és némileg vízállóvá. Bármilyen festék megfelel, ami jól fed. Festettem már akril festékkel, ekkor lett legszebb a munkám, viszont drága. És az elkészült alkotás így fest: A bejegyzést írta és a tárgyat készítette: Nagy Simonné Kérdésed van? Írd meg a Facebookon, vagy írj a szerkesztőségbe: otlet(kukac) Tetszett a bejegyzés? Nyomj egy LIKE-ot! Minden jog fenntartva © 2014

Margaréta virág készítés lépésről lépésre :) - Rika Papírkosarak

A kartonlapok közé ragasszuk egyenlő távolságra a papírpálcákat: A mintául szolgáló dobozt helyezzük a kartonlapra, és hajtsuk vissza a csöveket! Csíptessük oda ruhacsipesszel! Kezdődhet a fonás. Két egymáshoz rögzített papírcsövet hajtsuk ketté, és dugjuk az első pálcánk közé! Ezzel a félbehajtott pálcával fogunk fonni, nevezzük fonópálcának. Ha a fonópálcák a fonás során röviddé válik, toldjuk meg a már tanult módon úgy, hogy a papírcső keskenyebbik részét beragasztózzuk és egymásba dugjuk. A második pálcáról levesszük a csipeszt, és lehajtjuk. A fonó pálcánk felőlünk eső pálcáját a lehajtott mögé helyezzük, majd vissza csipeszeljük. A harmadik pálcáról vesszük le a csipesz, előrehajtjuk, és ismét a felőlünk eső fonópálcát a harmadik pálca mögé helyezzük. Ezt ismételjük. Nem olyan bonyolult, mint amilyen bonyolultan hangzik, figyeljétek a képeket: Így haladunk körbe-körbe…. A kívánt magasság elérésekor a vezető szálakat dugjátok vissza a második sorba, ragasztózzátok a kosárhoz, vágjátok olyan rövidre, hogy ne látszódjon!

az előző blogban bemutattam egyik fajta kosárfonást. Szeretném a befejezést is megmutatni, hogyan csináltam. ott fejeztük be az előző blogban, hogy megfontuk a kívánt magasságát a kosárkának.

Gyöngyfűzés kezdőknek lépésről

a képen látható kis kosárkát készítettem a leírt technikával az elmúlt hónapok tapasztalatai és beszélgetései során arra jöttem rá, hogy vannak olyan kezdő fonók... akiknek különböző okok miatt, nem teljesen sikerül értelmezni a fonás menetét, ami természetesen nem baj!!! (példássú a tudják megnézni a videópír sodrásnál, hogyan illesszük ö, akik az alját még nem tudják fonni, ezért most nem azt mutatom!!! sorolhatnám. ez nem hiba!!! ) pont ezért "született" ez a gondolat, hogy a magam módján elmagyarázzam. Hozzátenném, rengeteg technika lé fajtáját mutatom be. Remélem hasznos lesz sok kezdő számára!!! nagyon sok helyen lehet már látni a papírsodrást, de felteszek egy képet én is,. legyen a történet:-) 1. kép 2. kép bármilyen formát lehet körberajzolni, tányérat, tálat stb. én egy CD lemezt használtam fel. 3. kép kivágtam kettő kör alakot papírbó doboz.. bármi jó.. van kicsi tartása 4. kép 5. kép ezután ráragasszuk az egyik körlapra a papírcsöveket... bármilyen ragasztó jó.. van ragasztópisztoly... a papírcsövek közötti távolság ne legyen nagyobb, ha lehet:-) 3 cm-né így lesz jó tartása a kosárkának.

:-) a következő lépé papírcsöttő ALATT átvezetünk... ( Lehet csak egy alatt befejezési variáció ezt mutatom) rajzoltam hozzá színeket... talán könnyebb é - yanaz a kép... a piros vonal mutatja a papír útját:-) először rajz nélkül mutatom a ké utána aki így látja ( vizuálisan), érti jobban, van aki úgy:-) és rajzzal....

... már, ami az időt illeti. A végeredmény számomra kevésbé kielégítő. Mindig és újra rádöbbenek, hogy ez egy szakma és semmit nem tudok róla. Annyira tetszenek az interneten nézegetett fonott képek, hogy fogtam a vadonatúj metszőollómat és kimentem a természetbe vesszőt szedni. Arra számítottam, hogy találok vadon olyan fűzvesszőt, ami szép színű, fényes és elég hosszú ahhoz, hogy leszüreteljem, de nem így történt. Ehelyett találtam kb. 6 szál vöröses/lilás somvesszőt, és ezen kívül kétféle vesszőt, ami nem tudom milyen növény sarjhajtása lehet, de eléggé hajlottak, így szedtem annyit, amennyiből peddignád kipótlásával egy 20 cm körüli alappal és 25 cm magassággal rendelkező kosár elkészülhet. A "jellegzetes narancssárga", márkás metszőollómnak nem vehetem hasznát odakint, max a peddignáddal működik jól. Ha ezt tudtam volna... Minden kosár egy újabb tapasztalat és tanulság. Az alja remekül sikerült, még én is elégedett voltam vele, hanem amikor az oldala következett, jaj, a vesszők sehogy sem akartak arra dőlni, amerre én szerettem volna.

  1. Daemon tools letöltése win7 64 bit magyar chat
  2. Időjárás előrejelzés 30 napos magyarország
  3. Ötschergräben szurdok térkép
  4. Mikor kell elültetni a paradicsom magokat m
  5. Hogy ne halj meg könyv pdf
Thursday, 20-Jan-22 09:17:29 UTC
lidl-önéletrajz-küldése