Új javaslatuk hátterében az az elképzelés áll, ami szerint elsősorban nem a gyomorsav, hanem a gyomorsavban található pepszin a felelős a nyálkahártya irritációjáért. Mivel a pepszin jellemzően savas közegben aktív, a lúgos víz fogyasztása hozzájárulhat az inaktiválódásához. Emellett, a proteinszegény táplálkozás, a pepszin előanyagául szolgáló pepszinogén keletkezésének visszafogásán keresztül, szintén redukálhatja a pepszin mennyiségét. Retrospektív vizsgálat 184 beteggel Zalvan és munkatársai retrospektív vizsgálatuk keretén belül 2010 és 2012 között 85 LPR-beteget kezeltek a standardnak számító protonpumpagátlókkal. 2013 és 2015 között 99 másik LPR-betegnek terápia gyanánt 90 százalékban növényi alapú mediterrán diétát, illetve lúgos víz fogyasztását javasolták. A két betegcsoportban a 6 hetes kezeléseket követően az állapot változását egy validált, 9 pontos kérdőív, a reflux szimptóma index (RSI) segítségével mérték. Jelentősebben mérsékli a tüneteket a diéta, mint a protonpumpagátló gyógyszer Mint arról a JAMA Otolaryngology Head Neck Surgery folyóiratban közölt eredményeikben beszámolnak, a protonpumpagátlót kapó betegek 54, 1 százalékánál következett be a kezelés hatására klinikailag jelentős, legalább 6 pontos csökkenés az RSI-ben, míg a mediterrán diétás csoportban ugyanez 62, 6 százalék volt.

Listája

A növényi alapú mediterrán diéta a lúgos víz fogyasztásával kombinálva közel azonos terápiás eredménnyel járhat a gége-garati reflux kezelésében, mint a protonpumpagátló gyógyszerek szedése. A gyomorsav nyelőcsőbe való visszaáramlása – elsősorban alvás közben – a garat- és gégetájat is érintheti és károsíthatja. A z ún. larygnopharyngealis reflux (LPR), amiben az emberek mintegy 9–26 százaléka szenved, rekedtséghez, krónikus köhögéshez, gyakori, torokköszörüléshez, toroktáji gombócérzéshez és nem-specifikus nyelési nehézségekhez vezethet. A fül-orr-gégészek többsége a kórállapot kezelésére a gyomorsav szekrécióját csökkentő protonpumpagátló vegyületeket rendel. A terápiával elérhető eredmények azonban nem minden esetben kielégítőek. Egy kis betegszámú, retrospektív kutatás eredményei alapján úgy tűnik, hogy a lúgos víz fogyasztása és a mediterrán diéta követése legalább olyan hatásos terápiát kínál, mint az említett szintetikus gyógyszerek alkalmazása. Lúgos víz és fehérjeszegény táplálkozás a javaslat Forrás: 123 Dr. Craig H. Zalvan és munkatársai 2013 óta próbálkoznak a gyógyszereken kívüli egyéb lehetőségekkel.

Mellékhatásai

Ajánlott termékek Aranyvesszős teakeverék 50 gr Aranyvesszős teakeverék 100 gr Kapcsolódó tartalmak 2012. 06. 04. Epekő A besűrűsödött epében található koleszterin kicsapódhat, és ebből megindulhat a kőképződés. Epekő esetén először a fekete retek levével kell próbálkozni. 2012. 01. 09. Gyuri bácsi beszél az epeműködés fontosságáról Folytatódik a Gyuri bácsi-videók sora. Ezúttal arról beszél a füvesember, miért fontos, hogy az epetermelés zavartalanul működjön... 2019. 09. 16. 5 gyógynövény a máj és az epe tisztítására Az őszt mindig érdemes egy kiadós méregtelenítéssel indítani. Most kifejezetten a máj- és epetisztító gyógynövényekre fókuszáltunk: úgy gondoltuk, megér egy cikket.

Protonpumpa gátló gyogyszerek

A Há oldalain található információk, szolgáltatások tájékoztató jellegűek, nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük, minden esetben forduljon kezelőorvosához!

Melyek a

A két csoport közötti különbség (CI 95 százalék) nem szignifikáns. Ellenben, kedvező eredmény született a diétás kezelés javára az RSI százalékos csökkenése tekintetében; ugyanis a protonpumpagátló hatására az RSI átlagosan 27, 2 százalékkal csökkent, míg a mediterrán diétás megszorítások eredményeként 39, 8 százalékkal, ami szignifikáns (CI 95 százalék) különbséget takar. Randomizált elrendezésű klinikai vizsgálatokra lenne szükség Az eredmények biztatóak, azonban az evidencia-alapú gyógyszeres terápia korszakában egyetlen orvoscsoport retrospektív eredményei, új terápiás irányelvek megfogalmazásához, önmagukban kevésnek bizonyulnak. Az LPR kezelésének imént felvetett dietoterápiás kezelését illetően randomizált klinikai vizsgálatokra lenne szükség, írja a Deutsche Aerzteblatt a kecsegtető terápiás eredmények kapcsán. (Forrás: Deutsche Aerzteblatt JAMA Otolaryngol. Head Neck Surg. )

Lyrics

  • Das jogvédő iroda
  • Csontsűrűség normál értéke
  • Pécs kulturális főváros 2010
  • Proton pump gátló gyogyszerek
  • Pde5 gátló
  • PharmaOnline - Protonpumpagátlók helyett megfelelő a mediterrán diéta?
  • Tolna megyei levéltár anyakönyvek
  1. Kiadó ház
  2. Gurulós fiókos tároló
Friday, 21-Jan-22 01:20:39 UTC
alvin-és-a-mókusok-videa